Hjem » Nettbutikk » Weber Alpha Compact
Weber Alpha Compact
Send forespørsel
Kontakt oss for bestilling eller forespørsel.
Alpha Compact er en allsidig og brukervennlig etikettdispenser for rask, pålitelig og problemfri merking.
- Dispenseringshastighet: opptil 600 etiketter/min
- Etikettstørrelse: min. 10 × 20 mm, maks. 150 × 300 mm
- Integrert kontroller som sparer plass
- Automatisk registrering av manglende etiketter med skip-funksjon
- Rask omstilling til ny etikettstørrelse



Alpha Compact er en kompakt og kraftig etikettdispenser for presis påføring av forhåndstrykte etiketter. Systemet er utviklet for industri, logistikk og retail, og kombinerer høy dispenseringshastighet med enkel betjening og fleksibel integrasjon. Med integrert kontroller, modulær oppbygging og opptil 600 etiketter per minutt sikrer Alpha Compact effektiv og driftssikker etikettering i kontinuerlig produksjon.
Tekniske spesifikasjoner
APPLISERING
| Etikettposisjon | Side, topp, bunn, foran, bak |
| Påføring | Ved stopp eller bevegelse (avhenger av valgt applikator) |
| Påføringshastighet (maks.) | Opp til 600 etiketter per min. |
| Påføringsnøyaktighet (+/-) | 0,8 mm |
| Produkthastighet (maks.) | 70 m/min |
| Etikettstørrelse minst (BxL) | 10 x 20 mm |
| Etikettstørrelse størst (BxL) | 152 x 300 mm |
| Ytterdiameter etikettrull (maks.) | 300 mm |
| Kjernediameter etikettrull (valgfri) | 40 mm |
EGENSKAPER
| Fleksibel montering | Ja |
| Etikettavrulling | Passiv |
| Etiketttilbakerulling | Mekanisk koblet |
| Varsel ved få etiketter igjen | Tilvalg |
| Deteksjon av materialbrudd | Tilvalg |
HMI
| HMI-versjon | Touchdisplay |
FYSISKE EGENSKAPER
| Mål | 617 x 319 x 721 mm |
| Vekt | 22 kg |
| IP-grad | IP40 |
| Sertifisering og Godkjenninger | CE |
| Relativ luftfuktighet uten kondens | 20 – 90% |
| Operativ temperatur | 10 – 38°C |
| Støynivå | 70 DB |
TILKOBLINGER OG KOMMUNIKASJON
| Strøm | 90 – 240 V |
| Frekvens | 47 – 63 Hz |
| Amper | 2 A |
| Komprimert luft | 6 bar |
| Kommuniksjon | USB |








