Weber Legi-Air 4050E
Kontakt oss for bestilling eller forespørsel.
Weber Legi-Air 4050E er en energieffektiv allroundløsning for høyhastighetsapplikasjoner innen logistikk og produksjon.
- Redusert forbruk av trykkluft og lav slitasje
- Stort utvalg av applikatorer, tamp-enheter og printmoduler
- Også ideell for kartonger med varierende høyde på transportbånd
- Dispenseringshastighet opptil 240 etiketter per minutt
- Utskriftshastighet opptil 400 mm/s
- Etikettstørrelse fra 12,5 × 7 mm til 160 × 210 mm

Fleksibel og robust print & apply-løsning for industriell merking
Legi-Air 4050E er kompakt og robust løsning for print & apply med et bredt spekter av konfigurasjonsmuligheter. Takket være en konsekvent modulær oppbygning og mer enn 1 500 applikatorvarianter kan systemet tilpasses nøyaktig til den aktuelle applikasjonen. De slitesterke applikatorene støtter nær sagt alle etiketteringsposisjoner og produksjonshastigheter. Systemet kan leveres med printmotorer fra ledende produsenter for utskrift av etiketter.
Det industrielle etiketteringssystemet er konstruert uten planlagte slitedeler som krever regelmessig utskifting. Komponenter byttes kun ved behov. Kun den integrerte printmotoren vedlikeholdes i henhold til produsentens spesifikasjoner.
Legi-Air 4050E kan leveres med den OPC UA-kompatible n-controlleren (Open Platform Communications Unified Architecture). Denne Industry 4.0-grensesnittet muliggjør avansert kommunikasjon med andre enheter og utveksling av informasjon utover enkle signaler. Ved behov kan systemet også utstyres med en «bad-tag reject»-arm som automatisk sorterer ut feilmerkede etiketter og fjerner dem fra transportlinjen.
Tekniske spesifikasjoner
APPLISERING
| Merkemodus | I stoppmodus, i bevegelse |
| Etikettposisjon | Side, Topp, Front, Bakside |
| Påføringshastighet (maks.) | Opp til 240 etiketter per min. |
| Påføringsnøyaktighet (+/-) | 0,8 mm |
| Etikettstørrelse minst (BxL) | 12,5 x 7 mm |
| Etikettstørrelse størst (BxL) | 160 x 210 mm |
| Ytterdiameter etikettrull (maks.) | 350 mm |
EGENSKAPER
| Teknologi | Pneumatikk |
| Fleksibel monteringsretning | Ja |
| Etikettavrulling | Stepper |
| Etikettopprulling | Stepper |
| Varsel ved få etiketter på rullen | Ja |
| Deteksjon av materialbrudd | Tilvalg |
HMI
| HMI-versjon | Touchdisplay |
FYSISKE EGENSKAPER
| Mål | 682 x 701 x 836 mm |
| Vekt | 75 kg |
| Sertifisering og Godkjenninger | CE |
| Relativ luftfuktighet uten kondens | 15 – 95% |
| Operativ temperatur | 2 – 35°C |
| Støynivå | 72 DB |
TILKOBLINGER OG KOMMUNIKASJON
| Strøm | 92 – 263 V |
| Frekvens | 50 – 60 Hz |
| Komprimert luft | 6 bar |
| Interfaces | USB, RS232, Applicator port, Ethernet IPv4 |












