Weber Legi-Air 4050B
Kontakt oss for bestilling eller forespørsel.
Weber Legi-Air 4050B er en print & apply-løsning med kraftig redusert trykkluftbehov for høye hastigheter innen logistikk og produksjon.
- Plassbesparende og fleksibel print & apply
- Energibesparende drift med elektriske applikatorer
- Tre ulike applikatorvarianter for forskjellige bruksområder
- Påføringshastighet opptil 240 etiketter/min
- Utskriftshastighet opptil 400 mm/s ved 300 dpi
- Etikettstørrelse min. 12,5 x 7 mm, maks. 120 x 160 mm

Fleksibel og robust print & apply-løsning for industriell merking
Legi-Air 4050B bygger på velprøvd teknologi fra storskala industriell produksjon. Det fleksible print & apply-systemet er utviklet med modulær konstruksjon for enkel integrasjon i eksisterende produksjonslinjer. Systemet skriver ut etiketter enten med termo transfer eller direkte termisk utskrift, og kan etikettere både stillestående og produkter i bevegelse. Det kan leveres med høytytende printmoduler fra ledende produsenter, utviklet for kontinuerlig industriell drift.
Takket være elektriske applikatorer oppnår systemet et betydelig redusert forbruk av trykkluft sammenlignet med tradisjonelle løsninger. Legi-Air 4050B kan leveres med tre ulike applikatorvarianter:
BB Blowbox – for berøringsfri høyhastighets etikettering i kontinuerlig drift
EL lineærapplikator – for svært presis etikettering av stillestående produkter eller ujevne overflater
ES svingarmapplikator – med 90° vinkel, ideell for etikettering på front, bakside eller endeflate
Tekniske spesifikasjoner
APPLISERING
| Merkemodus | I stoppmodus, i bevegelse |
| Etikettposisjon | Side, Topp, Front, Bakside |
| Påføringshastighet (maks.) | Opp til 70 etiketter per min. |
| Påføringsnøyaktighet (+/-) | 1 mm |
| Etikettstørrelse minst (BxL) | 12,5 x 7 mm |
| Etikettstørrelse størst (BxL) | 160 x 160 mm |
| Ytterdiameter etikettrull (maks.) | 300 mm |
EGENSKAPER
| Teknologi | Pneumatikk |
| Fleksibel monteringsretning | Ja |
| Etikettavrulling | Stepper |
| Etikettopprulling | Stepper |
| Varsel ved få etiketter på rullen | Ja |
| Deteksjon av materialbrudd | Nei |
HMI
| HMI-versjon | Touchdisplay |
FYSISKE EGENSKAPER
| Mål | 670 x 442 x 808 mm |
| Vekt | 35 kg |
| Sertifisering og Godkjenninger | CE |
| Relativ luftfuktighet uten kondens | 15 – 95% |
| Operativ temperatur | 2 – 35°C |
| Støynivå | 70 DB |
TILKOBLINGER OG KOMMUNIKASJON
| Strøm | 92 – 263 V |
| Frekvens | 50 – 60 Hz |
| Komprimert luft | 6 bar |
| Interfaces | USB, WLAN 802.11 a/b/g/n/ac (retrofit option), Applicator port, RS232, Ethernet IPv4 |








